4 yaşındaki çocuk, istismarcı dayısı ile aynı evde yaşıyor

Annesi ile babası boşanan ve velayeti annede olan 4 yaşındaki çocuğun, çocuk istismarı suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezası almış dayısı ile aynı evde yaşadığı öğrenildi. Olay, babanın çocuğunun bacağındaki morlukları fark etmesiyle ortaya çıktı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, babanın şikayeti üzerine soruşturma açıldığını ancak dayının ifadesi bile alınmadan dosyanın kapatıldığını aktardı. Çocuğunu o evde bırakmak istemeyen baba ise gözaltına alındı.

Barış Pehlivan’ın yazısında bir bölümü şöyle:

“Dayı M.O. çok ağır bir dosyada sanıktı. İki ayrı çocuğa cebir ve şiddet kullanarak cinsel istismar suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezası almıştı.

Peki, şimdi o dayı M.O. nerede?

Dosyası Yargıtay’daydı, kendisi de altı ay tutuklu kalıp tahliye edilmişti. Ve daha ağırı, bacaklarında morlukların fark edildiği küçük kızla aynı evde yaşıyordu.

İşte baba sonradan öğrendiği bu gerçeği de düşününce çıldırdı. Hemen küçük kızının morluklarına dair darp raporu aldırdı.

Sonra da…

Dayı M.O. hakkında şikâyette bulundu.

Savcı soruşturmayı başlattı, şikâyetçi babanın ifadesini aldı, ardından da küçük kızın annesinin ifadesini aldı. Farkında mısınız, nokta koydum önceki cümleye. Devam edemedim. Zira, Denizli’deki savcı, şüpheli dayı M.O’nun ifadesini almadan dosyayı kapadı.

Yanlış okumadınız. Anne, aynı evde yaşadığı kardeşi M.O’dan şikâyetçi olmayınca babanın suç duyurusu “varsayıma dayalı” olarak değerlendirildi. Sahi, kim morartmıştı 4 yaşındaki kızın bacaklarını? Savcı bu sorunun peşine bile düşmedi, dava açmadı.”

YAZININ TAMAMI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir