Siyasilerden ‘8 Mart’ mesajı: Toplumun yapı taşı kadınların gücüdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Geleceğe güvenle bakan toplumların yapı taşı, kadın gücüdür. İmkânsızlıklara rağmen üretmekten, yarınları kurmaktan vazgeçmeyen tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Siyasilerin mesajlarından bazıları ise özetle şöyle: 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: En zor zamanlarda yüksek kalbi hassasiyet ve cesaretle en önde yürüyen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Gelecek sene 8 Mart, meydanlarda coşkuyla kutlanacak. Kadınlar kazanacak.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Şiddetin olmadığı ve emeğin karşılığının eksiksiz alındığı bir dünya temennisiyle; akıl, vicdan, şefkat ve sevgileri ile bulundukları her yeri güzelleştiren, daha yaşanabilir kılan merhametin ve fedakarlığın timsali tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İnanıyorum ki ülkemiz çok yakında mutlu kadınların ülkesi olacak.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Tüm depremzede kadınlarımızı ve bölgeye yardıma koşan kadın kahramanlarımızı saygıyla selamlıyorum.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Kadınların sokakta arkalarına bakmadan yürüyebildiği, erkeklerin eline bakmadan yaşayabildiği, kotalara bakılmaksızın temsil kabiliyetine erişebildiği Türkiye hayal ediyoruz. Kavuşacağız.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Kadınlarımızın aklı, vicdanı ve emeğiyle daha umutlu bir geleceğe yürüyeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*