Şirketin lüks gemisi Evrima Eylül 2024’te İstanbul’a uğrayacak.

Necla DALAN

The Ritz-Carlton Yacht Collection, Akdeniz, Kuzey Avrupa, Karayipler ve Orta Amerika’ya lüks deniz seyahatleri düzenliyor. Şirketin ilk süper lüks kruvaziyer gemisi Evrima Ekim 2022’de sefere çıktı. Ilma ve Luminara isimli yeni gemilerinin ise sırasıyla 2024 ve 2025 yıllarında denize açılması planlanıyor.

The Ritz-Carlton Yacht Collection’ın gemileri ultra lüks özellikleriyle dikkat çekiyor.
Örneğin 242 metre uzunluğundaki Luminara’da her biri özel terasa sahip 226 geniş süit, The Residential Suite ve The Ritz-Carlton SPA yer alacak.

Ilma ve Luminara henüz denize inmedi ama Türkiye; İstanbul, Bodrum ve Kuşadası ile bu ultra lüks gemilerinin programında yerini aldı. Evrima Eylül 2024’te İstanbul’a uğrayacak. Bu gezinin fiyatı 11 bin 800 (370 bin TL) dolardan başlıyor. Geminin Haziran 2025 programında da Kuşadası ve İstanbul, Temmuz ve Ağustos 2025 programında Bodrum var.

“TÜRKİYE’NİN EN HARİKA SİMGELERİNDEN İKİSİNİ DENEYİMLEYİN”

Ilma, Mayıs 2025’te İstanbul’a gelecek. 7900 dolardan başlayan bu sefer 18 Mayıs’ta Atina çıkışlı olacak. Sefer kapsamında Kuşadası ve İstanbul’a uğrayacak. 25 Mayıs’ta ise İstanbul çıkışlı seferle Ilma Selanik’e geçecek, Yunan adalarından sonra Kuşadası’na uğrayacak. Fiyatların 8135 dolardan başladığı bu sefer, Atina’da son bulacak. Ilma’nın Haziran ayındaki Atina çıkışlı seferinde ise Kuşadası ve Bodrum yer alıyor.

Latince kökenli “Işık” anlamına gelen Luminara ise önce Haziran 2025’te 9 gecelik Atina programı kapsamında Türkiye’ye gelecek. Fiyatların 12 bin 500 dolardan başladığı bu sefer için Türkiye ile ilgili “Medeniyetin kesişme noktası olan İstanbul’da bir gecelik konaklama ve antik Greko-Romen kenti Efes’in dikkat çekici bir şekilde restore edilmiş kalıntılarını ziyaret ederek Türkiye’nin en harika simgelerinden ikisini deneyimleyin” deniyor. Geminin 11 Eylül Atina çıkışlı programında da uğrak noktaları olarak Bodrum ve Kuşadası yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir